Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Katowice Pyrzowice (KTW) > 12 urodziny Wizz Air

2016-05-19 12 urodziny Wizz Air

Wizz Air świętuje dzisiaj 12 urodziny swojego pierwszego lotu, który odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic.

"Na stworzenie i wprowadzenie na rynek linii Wizz Air potrzebowaliśmy mniej niż roku." - mówił 12 lat temu Jozsef Varadi, prezes linii Wizz Air.

19 maja 2004 roku z Katowic o godz. 6.20 pierwszy samolot Wizz Air wzbił się w niebo. W swój pierwszy lot numer 101 udał się z Katowic na lotnisko Londyn Luton (LTN). Niedługo po tym w powietrze wzniosły się dwa kolejne samoloty Wizz Air do Rzymu i Mediolanu.


Działalność Wizz Air w Europie i Polsce (grafika: Wizz Air)

Wizz Air został założony we wrześniu 2003 roku z ambitnym celem stworzenia niskokosztowej linii lotniczej działającej w Europie Środkowo-Wschodniej. Udało się to.

"Przez ostatnie 12 lat Wizz Air zrewolucjonizował sektor podróży lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie łączymy 39 krajów oferując sieć destynacji od Europy po Bliski Wschód. W ubiegłym roku odświeżyliśmy nasze barwy i wprowadziliśmy do naszej floty pierwszą maszynę typu Airbus A321, najbardziej wydajny jednonawowy samolot na świecie. Mając w perspektywie kolejne dostawy nowych maszyn, pozostajemy w czołówce najmłodszych flot w Europie. Naszym celem jest stałe doskonalenie jakości naszych usług. Stale rozwijamy naszą sieć połączeń w Europie i poza jej granicami. Zapraszamy na pokład naszych klientów oraz osoby, które jeszcze z nami nie podróżowały, aby mogły doświadczyć doskonałego serwisu zapewnianego przez naszą wspaniałą i pomocną załogę." - powiedział Jozsef Varadi, prezes linii Wizz Air.

Na skróty

Katowice Pyrzowice (KTW) na serwisach społecznościowych: