Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Katowice Pyrzowice (KTW) > Dziesięc lat Wizz Air w Katowicach i w Polsce

2014-05-19 Dziesięc lat Wizz Air w Katowicach i w Polsce

Węgierskie niskokosztowe linie lotnicze Wizz Air świętują 10. rocznicę pierwszego lotu w Polsce.

Dziesięć lat temu, 19 maja 2004 roku, Wizz Air poleciał w swój pierwszy lot na trasie z Katowic Pyrzowic (KTW) do Londynu Luton (LTN).


Prezes linii Wizz Air Jozsef Varadi (grafika: Wizz Air)

"Jestem niezwykle dumny z tego, że świętujemy dziś tak ważną rocznicę. Ten dzień to efekt ostatnich 10 lat ciężkiej pracy zespołu profesjonalistów Wizz Air. Te 10 lat to okres szybkiego wzrostu, stałego wdrażania innowacji, dawania naszym pasażerom swobody podróżowania i doświadczania nowych przeżyć oraz możliwości. Wraz z wejściem w kolejną dekadę naszej działalności, chcemy zapewnić, że nadal będziemy stawiać wyzwanie naszym konkurentom, oferując jeszcze bardziej atrakcyjne oferty i doskonałą obsługę klienta. Dziś chciałbym podziękować wszystkim naszym pasażerom za ich lojalność oraz to, że są częścią tej niezwykłej podróży z Wizz Air." - powiedział teraz Jozsef Varadi, prezes linii Wizz Air.

"Na stworzenie i wprowadzenie na rynek linii Wizz Air potrzebowaliśmy mniej niż roku. Pierwszy lot nowej linii jest zawsze wyjątkowy, ale dzisiejszy wyróżnił się jeszcze tym, że lotnisko Luton w Londynie jest powszechnie uznawane za jeden z głównych portów zasłużonych dla rozwoju tanich linii lotniczych w Europie" - mówił Varadi 10 lat temu.

Dziesięć lat temu o godz. 6:20 pierwszy samolot Wizz Air wzbił się w niebo, w swój pierwszy lot numer 101 z Katowic na lotnisko Luton w Londynie. Lądowanie w Luton nastąpiło zgodnie z planem o godz. 7:35. W inauguracyjnym locie wziął udział Jozsef Varadi, założyciel i (do dziś) prezes zarządu Wizz Air.

Niedługo po tym jak lot numer 101 wystartował z Katowic, w powietrze wzniosły się dwa kolejne samoloty Wizz Air do Rzymu i Mediolanu.

Do końca 2013 roku, z usług przewoźnika skorzystało przeszło 69 mln pasażerów. Obecna siatka połączeń to 300 tras i 96 lokalizacji w 35 krajach. W roku fiskalnym 2014, Wizz Air przewiózł blisko 13,9 mln pasażerów.

W kolejnych latach Wizz Air chce się oprzeć swój rozwój na krajach, w których już funkcjonuje oraz otwierając się na nowe rynki, które przez lata były często zaniedbywane przez niskokosztowych przewoźników.

Na skróty

Katowice Pyrzowice (KTW) na serwisach społecznościowych: