Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Katowice-Pyrzowice.pl > Ruszyły loty Wizz Air z Katowic do Dubaju

2016-11-04 Ruszyły loty Wizz Air z Katowic do Dubaju

Od 31 października 2016 roku Wizz Air rozpocznie loty z Katowic do Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


Inauguracja połączenia (grafika: Wizz Air)

W czwartek 4 listopada 2016 roku w terminalu katowickiego lotniska 151 pasażerów udających się do Dubaju otrzymało drobne upominki, na chętnych czekał m.in. wielki tort, przystrojony m.in. motywami Dubaju oraz słodka repliką najbardziej charakterystycznej budowli tego emiratu - słynnym hotelem - żaglem Burj al Arab.

Węgierska linia niskokosztowa Wizz Air na trasie Katowice Pyrzowice (KTW) - Dubaj (DXB) lata 3 razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty.

Lot na nowe dubajskie lotnisko Dubai World Central (DWC) zajmuje pięć i pół godziny. Przeloty będą realizowane Airbusami 320 i 321.

"Witamy z zadowoleniem otwarcie drugiego regularnego połączenia z Polski do Dubaju. Wizz Air będzie latał do stolicy emiratu z Katowic, które są stolicą regionu śląskiego, gdzie mieszka prawie 5 milionów Polaków. Nowe połączenie będzie miało silny wpływ na zainteresowanie Dubajem jako atrakcyjnym miejscem, które oferuje także niedrogie pobyty. Już dziś możemy zaprosić turystów z Polski, by poznali nasze nowe atrakcje, jak choćby otwierany na początku grudnia największy park tematyczny na świecie - Dubai Parks & Resorts." - powiedział Issam Kazim, szef Dubai Tourism.

"Z ogromną radością otwieramy kolejną atrakcyjną trasę z naszej wciąż rozwijającej się polskiej siatki połączeń. Od teraz WIZZ łączy Katowice z Dubajem. Jesteśmy przekonani, że nowa oferta spotka się z zainteresowaniem naszych pasażerów, którzy chętnie skorzystają z okazji niskokosztowej podróży do ciepłego przez cały rok Dubaju. Bilety na nasze nowe połączenie z Katowic do Dubaju dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com. Ceny zaczynają się od 259 złotych. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład." - powiedział Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

Na skróty

Katowice-Pyrzowice.pl na serwisach społecznościowych: