Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Katowice Pyrzowice (KTW) > Wizz Air uruchomił loty z Katowic do Tel Awiwu

2013-10-29 Wizz Air uruchomił loty z Katowic do Tel Awiwu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami niskokosztowe linie lotnicze Wizz Air uruchomiły loty na trasie Katowice Pyrzowice (KTW) - Tel Awiw (TLV).


Inauguracja połączenia Katowice - Tel Awiw (grafika: Wizz Air)

Uruchamiając loty pomiędzy Katowicami a Tel Awiwem, Wizz Air inauguruje regularne połączenia między Polską i Bliskim Wschodem.

Samolot wystartował z Katowic we wtorek, 29 października ze 140 pasażerami na pokładzie (lot numer W6 1283). Trasa obsługiwana jest 3 razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty.

Załoga Wizz Air wraz z zespołem lotniska w Katowicach oraz przedstawicielami Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki zadbali o wyjątkową atmosferę pierwszego lotu. Przed wejściem na pokład pasażerowie mieli okazję na żywo posłuchać żydowskiej muzyki oraz skosztować tradycyjnych przysmaków.

"Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem nowego lotu łączącego Polskę z Izraelem. Dzięki niemu lotnisko w Katowicach może pochwalić się już 25 trasami obsługiwanymi przez Wizz Air. Mamy nadzieję, że tanie połączenie oferowane przez Wizz Air pobudzi rozwój segmentu zarówno biznesowego, jak i turystycznego w obydwu krajach." - powiedział Daniel De Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air.

"Cieszymy się, że zapoczątkowana w Katowice Airport w 2004 roku działalność linii lotniczej Wizz Air rozwija się nadal. Otwarcie połączenia do Tel Awiwu świadczy o bardzo dobrym rozeznaniu rynku przez linię Wizz Air. Kontakty Polsko i Izraelskie rozwijają się bardzo dynamicznie i mamy nadzieję, że to połączenie będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pyrzowickie lotnisko jest jedynym polskim portem regionalnym z którego Wizz Air oferuje regularne połączenie do Tel Awiwu." - powiedział Cezary Orzech, rzecznik prasowy katowickiego lotniska.

"W imieniu Ministerstwa Turystyki Izraela gratuluję linii Wizz Air oraz lotnisku Katowice inauguracji pierwszego regularnego rejsu do Tel Awiwu. Liczba Polaków odwiedzających Izrael z roku na rok jest coraz wyższa. Wiemy już, że w tym roku ponownie przekroczy 100 tysięcy osób. Cieszę się bardzo, że od dziś odwiedzenie Ziemi Świętej przez mieszkańców Południowej Polski stało się jeszcze łatwiejsze." - powiedziała Anna Zohar Żak, dyrektor Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki w Warszawie.

Bilety lotnicze na nową trasę kosztują od 100 złotych/49,99 euro w jedną stronę.

Jest to pierwsza niskokosztowa trasa łącząca Polskę i Izrael.

Na skróty

Katowice Pyrzowice (KTW) na serwisach społecznościowych: